W dniach 19 – 26 lipca do Opola, w ramach spotkań Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTIF, zjechała młodzież z całego świata.

Częścią imprezy byli również strażacy z Torunia, którzy na przepięknym opolskim rynku prezentowali nowe kierunki w światowym sporcie pożarniczym – czyli wybrane elementy z formuł Toughest Firefighter Alive oraz Firefighter Combat Challenge.

Ponadto dla najmłodszych uczestników przygotowany został tor do „małego TFA”, na którym dzieciaki ochoczo ruszyły do zabawy, próbując sił w rzemiośle pożarniczym.

Zadanie dla dzieciaków nie było proste ponieważ, zadania wykonywane na torze są identyczne jak dla dorosłych strażaków (różnią się tylko obciążeniem). Tak więc trzeba było użyć sporo siły przy uderzeniu młotem w „fasolkę”, następnie przenieść poszkodowanego w postaci manekina, kolejno ugasić pożar strzałem z prądownicy do tarczy po czym na sam koniec wdrapać się na ogromną wspinalnię i po niej zjechać.

Pneumatyczna zjeżdżalnia na końcu konkurencji robiła furorę, dzieciaki nie chciały z niej zejść, a wszyscy z podziwem patrzyli, jak w tej spiekocie, kolejny maluch wdrapuje się na górę, by potem szybko zjechać w dół i to jeszcze ubrany w wierną replikę umundurowania specjalnego typu „nomex” z hełmem na głowie. Było naprawdę gorąco. Cały opolski rynek tętnił życiem. Atrakcji było tyle, że nie starczyło czasu wszystkiego zobaczyć.

Po zapadnięciu zmroku dzieciaki poszły spać a ekipa z Torunia musiała z żalem opuścić Opole.

 

  • opole_01

STATYSTYKA 2017

ILOŚĆ WYJAZDÓW W LATACH 2003 - 2017